Ważne zalety i wady leasingu

Ważna uwaga!

Do niedawna myślałam, że jeśli chcę skorzystać z usługi leasingu, muszę posiadać działalność gospodarczą. Ku mojemu zaskoczeniu wcale tak nie jest. Od niedawna wprowadzono na rynek nową usługę leasingową obejmującą klientów konsumenckich. Moja ekscytacja jednak szybko zmalała, kiedy dowiedziałam się, że dobry leasing konsumencki jest mało popularny, przez co tylko niewielka liczba przedsiębiorstw leasingowych posiada go w swoich ofertach. Dlatego też można śmiało założyć, że nadal leasing przeznaczony jest z głównej mierze dla przedsiębiorców.

Zalety

Dla mnie i wielu moich znajomych najważniejszą zaletą oferowaną przez lasing jest to, że nie wymaga od nas dużego nakładu pieniężnego. Dzięki temu mogłam od zaraz mieć w posiadaniu samochód na moja nowa firmę. Co więcej, przy podpisywaniu takiej umowy nie potrzebne jest aż tak dużo formalności, jak jest to w przypadku kredytu. Decyzje leasingowe są szybkie, wymagania niskie i nie ma zbyt wielkiej papierologii, dzięki czemu oszczędziłam masę czasu. Najbardziej podoba mi się to, że mam do wyboru jak długo chcę spłacać i czy w ogóle planuję wykup, ponieważ firmy leasingowe mają oferty niskiej i wysokiej raty. Ta pierwsza jest dla osób, które np. co trzy lata chcą podpisywać nowe umowy leasingowe na nowe samochody, a druga dla osób, które chcą spłacić w całości jeden przedmiot leasingowy i zostać w jego posiadaniu po zakończeniu trwania umowy leasingu.

Wady

Przed tym jak podjęłam decyzję o skorzystaniu z opcji – leasing, dokładnie się jej przyjrzałam. Rynek firm leasingowych jest bardzo duży, każda z nich oferuje nam coraz lepsze warunki umowy. Głównym problemem, którego najbardziej się obawiałam było to, że firma którą wybrałam mogła zbankrutować, lub spłacać swoje ewentualne zadłużenie poprzez odebranie mi mojego dobra. Dowiedziałam się także, że bardzo ważne jest maksymalnie dokładne przeczytanie umowy leasingowej i Ogólnych Zasad Umowy Leasingu, gdyż to tam mogą znajdować się dodatkowe informacje, niekoniecznie korzystne dla przedsiębiorcy.

Podsumowanie.

Jako osoba korzystająca z opcji finansowania własnego przedsiębiorstwa poprzez leasing, jak najbardziej mogę Wam polecić ten sposób pozyskiwania dóbr materialnych. Posiada on wiele zalet. Niestety jest też jedna główna wada. Ale aby jej uniknąć wystarczy dobrze zorientować się o aktualnej kondycji leasingodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen + seven =