Leasingowy problem

Nie ma się czego bać

Pisząc ten artykuł pomyślałam sobie o Was – Czytelnikach. Zapewne niektórzy z Was zastanawiali się nad skorzystaniem z leasingu. Ale nie dokonała zawarcia takiej umowy ze względu na strach przed wiązaniem się z firmą leasingową. Umowa leasingu to coś co nas odstrasza, a nie powinno. Jest to umowa jak każda inna. Co więcej, spójrzmy chociażby na popularność, jaką cieszy się prosty leasing. Każdego roku do portfeli firm leasingowych trafia coraz więcej pieniędzy, coraz więcej umów jest podpisywanych, a to oznacza, że ciągle leasing aut bije rekordy popularności. To chyba najlepsza rekomendacja tego rozwiązania.

Osobista porada

Jako osoba, która miała doświadczenie w korzystaniu z usługi leasingowej radzę Wam, byście nie bali się poszukać pomocy w tym sposobie finansowania przedsiębiorstwa. Każda usługa wykonywana przez dłuższy okres czasu jest konieczna. To nic strasznego! Umowa leasingu to tylko jeden z kroków do rozwoju naszej firmy. Pozwala w bardzo krótkim czasie pozyskać jakiś niezbędny środek trwały nie narażając się przy tym na utratę płynności finansowej wynikającą z jednorazowej olbrzymiej opłaty leasingowej.

Może być tylko lepiej

Umowa leasingu to coś dostępnego niemalże dla każdego z nas. Dzięki temu możemy w łatwy i przystępny sposób rozpocząć działalność gospodarczą lub polepszyć jej działanie i jednocześnie stać się liderami na rynku. Wystarczy tylko określić jasno sprecyzowany cel i zacząć jego realizację. Każda umowa leasingu musi zawierać dane personalne leasingodawcy oraz leasingobiorcy, określenie przedmiotu leasingu, czas trwania umowy, wysokość rat oraz prawa i powinności obydwu stron. Każdy z nas powinien dokładnie znać warunki podpisywanej umowy. Oprócz samej umowy bardzo dokładnej analizie trzeba także poddać Ogólne Warunki Umowy Leasingu. To tam zawarte są informacje na temat wszelkiego postępowania w najróżniejszych sytuacjach oraz informacje o tym, za co dodatkowo może przyjść przedsiębiorcy zapłacić, a o czym mogło nie być wspomniane w umowie. Np. często bywa tak, że jeśli przedsiębiorca wybierze sobie dostawę do domu to dodatkowo za to zapłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =