Leasing w praktyce

Artykuł

Drodzy Internauci, chciałabym w tym artykule przedstawić Wam temat  – leasing. Miałam z nim ostatnio do czynienia i uważam go za bardzo dobry pomysł na pozyskanie nam – przedsiębiorcom potrzebnych dóbr materialnych. Zapraszam do zapoznania się z treścią mojego artykułu. Dodam tylko, że sama jestem osobą, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i ostatnio podpisałam umowę na leasing samochodu osobowego, gdyż jak zapewne każdy przedsiębiorca wie, bez auta naprawdę trudno jest poruszać się na co dzień.

Krótkie wprowadzenie

Najprościej mogłabym wytłumaczyć leasing jako umowę zawieraną pomiędzy leasingodawcą, a leasingobiorcą. Dotyczy ona „wypożyczenia” obiektu materialnego, którym może być, np. samochód czy nieruchomość. Leasingobiorca korzysta z usługi za uiszczeniem określonej w umowie opłaty. Umowę podpisuje się na czas określony i może to być okres od dwóch do nawet ośmiu lat. Klient leasingowy podpisem zobowiązuje się do dokonywania okresowych, terminowych spłat rat leasingowych oraz do przestrzegania wszystkich nakazów, zakazów, które wynikają z umowy leasingu.

Moje doświadczenie

Zapewne wielu z Was spotkało się z określeniem leasing i większość uważa, że dotyczy ono jedynie samochodów. Miałam takie samo zdanie, dopóki nie spotkałam się osobiście z tym tematem. Dzięki tej możliwości finansowania środków materialnych w przedsiębiorstwie, mogłam sobie pozwolić na korzystanie z samochodu, co z kolei pozwoliło na bezproblemowe oraz szybkie przemieszczanie się nie tylko do mich klientów lecz także do każdej osoby, która bierze czynny udział w życiu każdego przedsiębiorcy – np. księgowych.

Za i przeciw

Dla mnie, jak i dla wszystkich początkujących przedsiębiorców leasing jest idealną formą pozyskania aktywów przy rozpoczęciu działalności. Nie jest potrzebny nam duży wkład finansowy ani też zaciąganie kredytu bankowego. Leasing wymaga mniej formalności, co sprawia, że staje się dla nas bardziej przystępny. Dużą zaletą jest dla mnie szybkość zawierania umów leasingowych oraz naprawdę niskie wymagania, które spełnia nawet przedsiębiorca, który dopiero co zaczyna swoją przygodę z biznesem. Oczywiście trzeba najpierw bardzo dokładnie się zastanowić, czy tak długoterminowe zobowiązanie finansowe będzie dobre dla przedsiębiorcy i jego firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 2 =